RSS
sobota, 15 marca 2014
"Ona mnie nie zna. Czasem mnie lubi, czasem jestem jej wrogiem, ale to zawsze jest niczym nie poparte. Bo ona mnie ocenia na podstawie swojego wyobrażenia o mnie, w ogóle mnie nie znając, nie wnikając. Kończy za mnie zdania, wie co zamierzam, jakie mam powody, co lubię, czego nie, czy jestem fajna czy fałszywa."
22:01, tu_indi
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 marca 2014
„Człowiek do rany przyłóż”, to według słownika ‘o kimś wyjątkowo spokojnym, uprzejmym, miłym, zgodnym’ albo ‘łagodny; wyrozumiały’.
Sprawdziłam ten zwrot w słowniku, bo usłyszałam, że „on jest do rany przyłóż! jeśli tylko masz takie samo zdanie, jeśli mówisz to co jest po jego myśli.”
To już któryś raz ta osoba mówi tymi słowami o tym człowieku.
I mi za każdym razem coś nie gra. To przecież jest przekręcanie tego zwrotu, dewaluowanie go. O takim człowieku lepiej powiedzieć, że jest manipulatorem. Bo jak mam inne zdanie, jak mówię coś, co nie jest po jego myśli, to już nie  jest miło.
20:21, tu_indi
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 marca 2014
– „Na początku był chaos. A potem było już tylko gorzej.”
Skąd to?
Nie wiem. Jakaś Księga Rodzaju czy coś.
Księga Rodzaju mówi, że na początku było słowo.
To widocznie księga innego rodzaju.
21:28, tu_indi
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 02 marca 2014
A. napisała:
"(....) twierdzę, że:
1. Ludzie mają niskie poczucie własnej wartości i odmienne zdanie traktują jak atak.
2. Często postępują bez przemyślenia i zastanowienia, więc rozmowa na dany temat ich krępuje, bo nie mają argumentów tłumaczących ich postępowanie.
3. Ludzie nie są nauczeni dyskusji, nie potrafią rozgraniczyć rozmowy na temat poglądów z rozmową o nich samych, nie łączyć dyskusji z osobistymi emocjami."
 
i dodała:
 
"W temacie chciałam jeszcze dodać, że ludzie nie dopuszczają możliwości zmiany zdania. Jak się raz wyrazi opinię to wyrok! Nie ma odwołania. A ja lubię czasem dojść do wniosku, że się myliłam i zmienić zdanie."

19:00, tu_indi
Link Dodaj komentarz »